KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9344305
*
nr 934 4305
Akvarell
Milvid Kito, "Häädemeste", 45x26
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:12:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 16:09:06
1
Vinnande bud
12/1 15:37:18
2
150 kr
12/1 15:37:18
1
200 kr (Budbetjänt)
12/1 15:43:25
2
250 kr
12/1 15:43:25
1
300 kr (Budbetjänt)
12/1 15:44:08
2
350 kr
12/1 15:44:08
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 16:12:14
1
justering av budtak
12/1 18:07:58
3
450 kr
12/1 18:07:58
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller milvid kito vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4305
Akvarell
Milvid Kito, "Häädemeste", 45x26
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/1 16:09:06 | 1 | Vinnande bud |
| 12/1 15:37:18 | 2 | 150 kr |
| 12/1 15:37:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 15:43:25 | 2 | 250 kr |
| 12/1 15:43:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 15:44:08 | 2 | 350 kr |
| 12/1 15:44:08 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 16:12:14 | 1 | justering av budtak |
| 12/1 18:07:58 | 3 | 450 kr |
| 12/1 18:07:58 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller milvid kito vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



