KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9344305
*
nr 934 4305
Akvarell
Milvid Kito, "Häädemeste", 45x26
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:12:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 16:09:06
1
Vinnande bud
12/1 15:37:18
2
150 kr
12/1 15:37:18
1
200 kr (Budbetjänt)
12/1 15:43:25
2
250 kr
12/1 15:43:25
1
300 kr (Budbetjänt)
12/1 15:44:08
2
350 kr
12/1 15:44:08
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 16:12:14
1
justering av budtak
12/1 18:07:58
3
450 kr
12/1 18:07:58
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller milvid kito vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4305
Akvarell
Milvid Kito, "Häädemeste", 45x26
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 16:09:06 | 1 | Vinnande bud |
12/1 15:37:18 | 2 | 150 kr |
12/1 15:37:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/1 15:43:25 | 2 | 250 kr |
12/1 15:43:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/1 15:44:08 | 2 | 350 kr |
12/1 15:44:08 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 16:12:14 | 1 | justering av budtak |
12/1 18:07:58 | 3 | 450 kr |
12/1 18:07:58 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller milvid kito vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49